Festivāls “Tēlniecības Kvadriennāle Rīga” , kā tēma šogad ir “Konservatīvisms un Liberālisms” norisināsies no 10. septembra līdz 28. oktobrim. Šoruden festivāls iekārtosies Rīgas pilsētvidē un Vāgnera zālē, atsevišķas izstādes un pasākumus piedāvājot arī citviet.

 

Festivāla atklāšana jau 10. septembrī vēsturiskajā Vāgnera zālē ar izstādes „Būt labam” oficiālo atvēršanu plkst. 19:00. Savukārt jau no plkst. 15:00 sadarbībā ar Mūsdienu kultūras forumu “Baltā Nakts” Rīgas pilsētvidē būs apskatāmas vairākas instalācijas.

10. septembra vakara gaitā festivāla sadarbības partneri no Francijas institūta piedāvās projektu “Us and the Others”, kurā piedalīsies mākslinieks Hu-Be ar performanci “Scribblitti”, ieplānoti arī vairāki virtuālās realitātes filmas “Clouds over Sidra” seansi un žurnālista Marko Risoviča fotogrāfiju izstāde sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).

 

Svētdien, 11. septembrī, no plkst. 12:00 līdz 17:30 notiks atvērtās lekcijas “Konservatīvisms un Liberālisms: Izpausmes laikmeta kultūras kontekstā”.

12:20
Dānijas kultūras institūta direktors Simons Holmbergs (Simon Drewsen Holmberg)
“Mākslas vai māksliniecikās prakses instrumentalizācija – empīriskas pārdomas”
12:50
Kuratore Hadasa Maor (Hadas Maor, Izraēla)
“Radot starpdisciplināru muzeju. “Showtime” piemērs”
13:30
Mākslas teorētiķis Ādams Mazurs (Adam Mazur, Polija)
“Multiplās sklerozes politika. Piezīmes par Pāvela Altamera sadarbību ar apvienību “Nowolipie”
15:10
Mākslinieks Kims de Reishers (Kim De Ruysscher, Beļģija)
“Māksla un tehnoloģija aiz darba “Iekšpuse””
15:40
Mākslinieks un kurators Džastins Hūvers (Justin Hoover, ASV)
“Liberālais pret konservatīvo. Māksla, valsts politika un likums”
16:10
“Project Space festival Berlin” rīkotājs Heiko Pfreints (Heiko Pfreundt, Vācija)
“Visas perifērijas ir centri: Project Space Festival Berlin”

Lekcijas notiks angļu valodā, pasākumu aicināts apmeklēt ikviens interesents, ieeja bezmaksas.

 

12. septembrī no plkst. 16:00 līdz 19:00 Vāgnera zālē un Rīgas pilsētvidē notiks sarunas brīvā gaisotnē ar festivāla māksliniekiem, kuri stāstīs par saviem darbiem un to tapšanas procesu. Sarunas latviešu un angļu valodā, ieeja bezmaksas.

 

Latvijas Mākslas akadēmijā un Vāgnera zālē 13. septembrī no plkst. 10:30  līdz 16:00 notiks radošās darbnīcas kopā ar festivāla dalībniekiem.  Pieteikties meistarklasēm var, rakstot uz epastu squadrennial@gmail.com. Bet no 17:00 līdz 19:00 tikšanās telpā “Birojnīca” norisināsies paneļdiskusija  “Konservatīvisms un Liberālisms. Izpausmes Latvijas kultūras telpā” ar Latvijas nozares ekspertu un festivāla partneru piedalīšanos. Paneļdiskusija notiks latviešu valodā un to aicināts apmeklēt ikviens interesents. Sarunu moderēs Didzis Melbiksis (UNHCR).

 

Festivāla īpašās ekstras ietver mākslinieka Denisa Prasolova zibizstādi „Pirmā ekipāža”, kas trīs dienas būs apskatāma “Bank M2M Europe” telpās, Antonijas ielā 3: otrdien, 13. septembrī – 12:00-14:00, trešdien, 14. septembrī – 14:00-16:00, ceturtdien, 15. septembrī – 16:00-20:00. Tallinā, KUMU mākslas muzejā vēl līdz 12. septembrim aplūkojama festivāla līdzkuratores Kirkes Kangro veidotā grupas izstāde “Terra Incognita: Familiar Infinity”, kurā piedalās arī festivāla dalībnieki Jākobs Jesens un Kims Dereišers. Turpat Tallinā, galerijā Raja (Raja iela 11a), 20.septembrī tiks atklāta Kirkes Kangro kūrētā Džeimsa Preveta personālizstāde. No 16. septembra līdz 7. oktobrim Latvijas Arhitektūras muzejā skatītajiem atvērta mākslinieku tandēma Valentīna Gutalsa un Toma Lutēnsa personālizstāde.

 

Festivālu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds; Rīgas Dome, Mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts”; Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments; Latvijas Republikas Kultūras ministrija; Gētes institūts Rīgā; Francijas institūts Latvijā; Latvijas Mākslas akadēmija; Šveices mākslas fonds “Pro Helvetia”; Izraēlas vēstniecība Latvijā; Dānijas mākslas fonds; Somijas mākslas atbalsta fonds “FRAME”; Flandrijas mākslas atbalsta fonds; UNHCR; Bank M2M Europe; Polijas Republikas vēstniecība Latvijā; Šveices Konfederācijas vēstniecība Latvijā; žurnāli „Veto”; „Ir”, “Studija”; interneta žurnāli un portāli „Punctum”; „Satori”; “Arterritory”; “Echo Gone Wrong”; “Coffee Inn”; mākslas telpa „1857”; Lietuvas Republikas vēstniecība Rīgā; Lietuvas Kultūras padome; SIA “INT General”; Igaunijas Republikas Kultūras un Izglītības ministrija; Igaunijas Kultūras fonds, Birzī, Durbes veltes, Pusku Pusku, Birojnīca, Mākslas muzejs “Rīgas Birža”.

mmic