Rudenī Rīgā gaidāma divpadsmitā “Tēlniecības Kvadriennāle Rīga”. Latviju festivālā pārstāvēs mākslinieki Ieva Saulīte, Krista un Reinis Dzudzilo un Gundega Evelone. “Tēlniecības Kvadriennāle Rīga” norisināsies laika posmā no septembra līdz oktobra beigām, un festivāla dalībnieku darbi būs redzami gan pilsētvidē, gan īpaši veidotās izstādēs. Visi trīs dalībnieki no Latvijas īpaši festivālam veidos jaunus darbus.
                                                                                                                                                                                                                                                                                            Festivāla tēma šogad ir “Konservatīvisms un Liberālisms”. Tēmas izvēli motivējuši tādi visaptveroši jautājumi kā globālās tendences politiskā, sociālā un kultūras kontekstā, izpratne par pilsonisko lomu valsts politikā un nacionālās identitātes veidošana, stāsta pasākuma rīkotāji.

Konservatīvisms un liberālisms ir dominējošās attieksmes apspriežot arī bēgļu jautājumu, kas ir īpaši aktuāls šobrīd un skar visas Eiropas valstis, tāpēc projektā aicinātas piedalīties gan organizācijas un mākslinieki no Postpadomju valstīm, gan Rietumeiropas.

Ieva Saulīte ir māksliniece un kuratore, studējusi tēlniecības apakšnozarē Latvijas Mākslas akadēmijā, ka arī “University for the Creative Arts” Kenterberijā. Savos darbos autore pēta cilvēku savstarpējās attiecības un to sistēmas caur ikdienas dzīves atribūtiem, tos dekontekstualizējot, un komentē kā populārā kultūra un ikdienas dzīves elementi veido un ietekmē indivīda pasaules uztveri.

Krista Dzudzilo un Reinis Dzudzilo ir mākslinieku apvienība, kas darbojas vizuālajā mākslā un teātra jomā. Reinis ir scenogrāfs un Krista ir vizuālā un kostīmu māksliniece. Mākslinieki kopš 2009. gada veido scenogrāfiju un tērpus iestudējumiem Jaunajā Rīgas teātrī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Latvijas Nacionālajā teātrī, Latvijas Nacionālajā operā, Valmieras Drāmas teātrī, “Dirty Deal Teatro”, E. Smiļģa teātra muzejā un Andrejostā.

Reinis 2013. gadā saņēmis “Spēlmaņu nakts” balvu kategorijā “Labākais scenogrāfs” par izrādi “Raudupiete” Valmieras Drāmas teātrī. Krista 2014. gadā tika nominēta “Spēlmaņu nakts” balvai kā “Gada kostīmu mākslinieks” par izrādi “Vasarnieki”. Mākslinieku pārim līdz šim ir bijušas trīs personālizstādes – “Kas ir mīlestība?” (2015), “Nepārejošs” (2013) un “Tukšā telpa” (2012). Starptautiskajā Tartu Drāmas festivālā  2012.gadā saņemta balva par “Izcilu vizuālo tēlu” Nacionālā teātra izrādei “Izrāde Gals” .

Gundega Evelone ir starpdisciplināra māksliniece, kura ieguvusi maģistra grādu tēlniecībā Latvijas Mākslas akadēmijā. Māksliniece brīvi strādā dažādos mākslas medijos un tos apvieno pēc nepieciešamības, lai radītu pēc iespējas visaptverošāku inscenētu realitāti, kas pilnīgāk iekļautu un ietekmētu skatītāju. Savā radošajā darbībā autore virzās divos pretnostatāmos virzienos, pievēršoties gan cilvēkpētnieciskam virzienam dažādās sociālās un vēsturiskās situācijās, gan radot darbus, kuros strādā ar tādiem fundamentāliem jēdzieniem, kā “telpa”, “matērija”, “esamība-neesamība”, meklējot saskares punktu starp reālo, taustāmo pasauli un indivīda subjektīvo uztveri.

Tēlniecības kvadriennāli “Rīga 2016” organizē Mākslas Menedžmenta un Informācijas centrs MMIC. Kuratoru komandā šogad apvienojušies mākslinieks Aigars Bikše (Latvija), māksliniece Kirke Kangro (Igaunija) un kuratore Elona Lubīte (Elona Lubyte, Lietuva).

mmic